aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

kwas azelainowy w ciąży
Lifestyle Zdrowie

Czy można stosować kwas azalainowy w ciąży?

Ciąża jest niezwykłym czasem w życiu kobiety, w którym zdrowie ma wartość priorytetową. Dlatego też należy bardzo uważać przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji, dotyczących pielęgnacji ciała podczas ciąży. Dotyczy to także stosowania wybranych zabiegów kosmetycznych, które w tym wyjątkowym okresie mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne.

Jakie zabiegi można stosować w ciąży?

Wiele zabiegów kosmetycznych jest uznawanych za inwazyjne, przynajmniej dla kobiet w ciąży. Istotne jest jednak tutaj to, jak zabiegi te są stosowane w praktyce. Zabiegi na skórze mogą być bardzo bezpieczne, zakładając że używane kosmetyki nie przenikają do krwi i tym samym nie mogą szkodzić dziecku. Dlatego też zabiegi na podstawie wielu kwasów mogą być wciąż wykonywane w ciąży, a niekiedy zalecane. Warto bowiem pamiętać, że ciąża wywołuje ogromne zmiany hormonalne w organizmie kobiety. Bardzo często zmiany te odbijają się na wyglądzie skóry, której kondycja może się znacząco pogorszyć. W takich sytuacjach zabiegi na skórę mogą być jedyną metodą na to, aby powstrzymać dalszy rozwój różnych niedoskonałości i poprawić swój ogólny wygląd.

Kwas azelainowy w ciąży – bezpieczny czy nie?

Zabieg z użyciem kwasu azelainowego jest jednym spośród wielu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, które są często zalecane dla kobiet ciężarnych. Kwas azelainowy w ciąży jest bowiem świetną metodą na to, aby powstrzymać rozwój trądziku, który często pojawia się na skutek wahań hormonalnych. Oprócz tego kwas ten jest doskonałym wyborem na problemy z przebarwieniami. Kluczowe tutaj jest jednak to, aby odpowiednio dobrać jego stężenie. Przy wyższych stężeniach, kwas azelainowy w ciąży może bowiem bardziej podrażniać, niż pomagać skórze. Wpływają na to oczywiście inne czynniki, takie jak to czy skóra jest już podrażniona przez słońce. Z kolei gdy chodzi o sam wpływ takiego kwasu azelainowego na dziecko, to nie ma o co się martwić. Kwas ten bowiem nie jest w stanie wpłynąć na rozwijający się płód w żadnym wypadku, bez względu na to jak często stosowane będą zabiegi kosmetyczne z jego użyciem.
Jeżeli zatem ktoś zmaga się z uporczywymi przebarwieniami skórnymi lub zauważa rozwijający się trądzik, kwas azelainowy w ciąży jest dobrą metodą na pozbycie się tego typu problemów. Odpowiednio wykonany zabieg z użyciem tego kwasu jest w stanie wyrównać koloryt cery, znacząco ją oczyścić i przywrócić jej naturalny zdrowy wygląd. Jest to zatem świetna metoda pielęgnacji, którą powinna spróbować każda przyszła mama!