aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

Butelki PET
Lifestyle

Butelki PET – opakowanie sprawdzone i bezpieczne

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze opakowania na produkt do pielęgnacji skóry jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Przy tak wielu wariantach należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym wygląd, trwałość oraz zrównoważony rozwój. Jak wśród propozycji wypadają butelki PET?

Nadrzędnym zadaniem słoika, butelki lub pojemnika jest przechowywanie i ochrona zawartości. Równie istotny jest aspekt marketingowy opakowania. Musi ono przykuwać uwagę klienta i sprawić, aby produkty wyglądały atrakcyjnie, czyli w taki sposób, by opakowanie mogło stanowić wartość dodaną produktu.

Atrakcyjność opakowania uzyskuje się między innymi dzięki personalizacji. Niestety może być ona ograniczona przez rodzaj wybranego opakowania. Dużo trudniej i drożej jest wystylizować pojemnik szklany niż jego odpowiednik z PET.

Politereftalan etylenu, czyli PET

PET znany jest również jako PETE lub poliester. PET to skrót od chemicznej nazwy politereftalanu etylenu i jest najczęściej używany do produkcji plastikowych butelek na kosmetyki i napoje. Butelki PET są niezwykle popularny z uwagi na fakt, że zapewniają solidną barierę między produktem a warunkami zewnętrznymi oraz nie wchodzi w reakcję chemiczną z zawartością. PET może być produkowany wręcz krystalicznie przezroczysty, dlatego po nadaniu odpowiedniego kształtu PET wygląda jak szkło. PET może być produkowany w praktycznie dowolnym kolorze.

Jest to tworzywo lekkie, co pomaga obniżyć koszty opakowania bez uszczerbku na trwałości i odporności na uderzenia.

  • Jeżeli Twój produkt zawiera dużo olejków eterycznych, wysoką zawartość alkoholu lub innych rozpuszczalników, opakowanie PET będzie wskazaną opcją.
  • Naturalne, ekologiczne, ręcznie robione produkty do pielęgnacji skóry pełne aktywnych składników, takich jak olejki, kwasy tłuszczowe, naturalne środki powierzchniowo czynne i kwasy owocowe, doskonale prezentują się w spersonalizowanych opakowaniach typu PET.

Szkło czy plastik?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak wielki wpływ ma opakowanie na skład chemiczny Twoich kosmetyków? Z uwagi na fakt, że szkło nie reaguje z 99% produktów kosmetycznych, jest ono często wybierane przez producentów specyfików zaawansowanych w pielęgnacji. Okazuje się jednak, że plastikowe pojemniki PET są równie bezpieczne dla nawet najbardziej wymyślnej zawartości. Należy też zauważyć, że w porównaniu do pojemników wykonanych z PET szklane opakowania są cięższe, mniej odporne na czynniki mechaniczne i znacznie droższe. Do pojemników z politereftalanu etylenu można dopasować wiele nakrętek, jednostek dozujących, kroplomierzy i pompek.

Butelki PET, a środowisko

PET jest również łatwy do recyklingu, co czyni go przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem w zakresie opakowań.