aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

kosmetyki na prezent
Kosmetyki Lifestyle

Czy kosmetyki na prezent to dobry pomysł?

Wybór odpowiedniego prezentu dla biskiej osoby często jest nie lada wyzwaniem. Szczęśliwcami są Ci, którzy zwyczajnie wiedzą z poprzednich rozmów, czego brakuje osobie obdarowywanej. Co robić w przeciwnym wypadku? Wielu decyduje się na sprezentowanie kosmetyków, czy to na pewno dobry pomysł?

Kiedy warto sprezentować kosmetyki?

Odpowiedź na pytanie, czy wypada wręczać w prezencie kosmetyki, nie jest jednoznaczna. Trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą dać odpowiedź, czy warto ten pomysł zrealizować.

Najbardziej banalną sytuacją jest ta, w której kosmetyk jest prezentem dla kogoś bardzo bliskiego, na przykład mamy (tudzież taty), z którą mieszkasz lub partnerki (albo partnera) życiowej. W takim układzie, zwyczajnie masz odpowiednią wiedzę i możliwości, aby kupić pasujący produkt. Wystarczy sprawdzić, co akurat kończy się z najczęściej używanych specyfików i kupić taki sam nowy. Nawet jeśli żaden się w danym momencie nie kończy, nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować coś „na zapas”. Ulubionych perfum czy kremu nigdy za wiele.

Sprawa może się utrudnić, jeśli Twój kontakt jest nieco mniejszy z osobą, której kupujesz prezent. Wtedy ważne jest, jak dobrze słuchasz bliskiej osoby podczas różnych rozmów. W zwykłych konwersacjach łatwo wyłapać mimowolną wypowiedź, która zdradzałaby odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup karty podarunkowej. Wtedy masz pewność, że prezent jest trafiony. Jednakże jest to też w pewnym sensie „pójście na łatwiznę”. Takie rozwiązanie może sprawić, że solenizant pomyśli, że nie włożyłeś serca w podarunek.

Kiedy kosmetyki na prezent są absolutnie złym pomysłem?

Bywają takie sytuacje, w których lepiej wystrzegać się kupowania jakichkolwiek kremów, perfum czy innych upiększaczy. Jedną z nich jest ta, kiedy nie znając preferencji danej osoby, ktoś i tak decyduje się na ich zakup. W takim przypadku Twój prezent będzie zwyczajnie nieprzydatny i nie sprawi drugiej osobie przyjemności. Warto ustalić sobie taką zasadę – nie wiem co lubi, nie kupuję.

Musisz też zrozumieć, że nawet gdy Tobie, na przykład jakiś zapach bardzo się podoba, to nie znaczy, że Twój znajomy także się nim zauroczy.

Nie wiedzieć czemu, wiele osób decyduje się na zakup zestawu kosmetyków zapakowanego w pudełko. Z reguły znajduje się tam jakiś balsam, żel pod prysznic i pianka do golenia. Być może jest to „zasługa reklam”, lecz taki prezent nie jest czymś wyjątkowym. Jest jednocześnie w pewien sposób intymny i oklepany zarazem. Zanim sięgniesz po tego typu kosmetyki, zastanów się czy Ty chciałbyś też cos takiego dostać?