Tutaj jesteś

Depilacja laserowa pach – czy warto?

19 kwietnia 2023 Pielęgnacja depilacja laserowa


Zabiegi depilacji laserowej w ciągu ostatnich lat stały się bardzo popularne. Są one używane do usuwania owłosienia z różnych partii ciała, a także z twarzy. Laser można wykorzystać także do depilowania pach. Czy warto przeprowadzić taki zabieg? Zobacz jego przebieg i efekty!

Na czym polega laserowa depilacja włosów?

Depilacja laserowa pod pachami to popularny zabieg, który wykorzystuje laser do usuwania niechcianych włosów.

Podczas procedury laser emituje wiązkę światła, która nakierowana jest na pigment w mieszkach włosowych. Następnie pigment ten pochłania światło i ulega zniszczeniu wraz z otaczającymi go strukturami, czyli włoskiem oraz mieszkiem włosowym. Zabieg jest jednocześnie bardzo bezpieczny, ponieważ otaczająca włoski skóra pozostaje nienaruszona.

Depilację laserową można wykonywać w różnych obszarach, w tym także pod pachami, aby pozbyć się rosnących tam włosków. Taki zabieg może być wykonany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Jak przebiega depilacja laserowa pach?

Zabieg depilacji pach z użyciem lasera składa się z kilku etapów. Jak dokładnie on przebiega?

Przed zabiegiem okolice pach są oczyszczane i golone, aby laser mógł skuteczniej wnikać w mieszki włosowe.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać łagodne uczucie ciepła lub dyskomfortu, ale można je zminimalizować, stosując miejscowy krem znieczulający lub dodatkowe akcesoria chłodzące. 

Zabieg trwa zazwyczaj około 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru. W jego trakcie specjalista naświetla pachy za pomocą lasera, wykonując „strzały”.

Po zabiegu pacjent może odczuwać zaczerwienienie, obrzęk lub dyskomfort w poddanym depilacji obszarze, ale zwykle tego typu skutki uboczne ustępują w ciągu kilku dni. 

Ile zabiegów depilacji laserowej pach trzeba wykonać?

Większość pacjentów wymaga kilku sesji zabiegowych, aby osiągnąć optymalne rezultaty, ponieważ włosy rosną w cyklach. 

Najczęściej przeprowadza się od 3 do 6 zabiegów, dlatego też ich liczba jest kwestią indywidualną. 

Wiele gabinetów prowadzących tego typu zabiegi oferuje także swoim klientom atrakcyjne pakiety depilacji, dlatego można kupić je w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jakie efekty można uzyskać dzięki depilacji laserowej pach?

Podobnie jak w przypadku innych obszarów poddawanych depilacji laserowej, w przypadku pach również można usunąć trwale owłosienie.

Zazwyczaj u większości osób obserwuje się zahamowanie odrostu włosów na wiele lat, natomiast niekiedy konieczne jest powtarzanie zabiegów, czyli wykonywanie zabiegów przypominających. Jest to kwestia indywidualna związana z reakcją na laser oraz tempem odbudowy mieszków włosowych.

Gdzie można wykonać zabieg depilacji laserem?

Gdy celem jest skuteczna depilacja laserowa Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z tego typu procedury pod okiem najlepszych specjalistów w dziedzinie depilacji laserem.

Podsumowując, depilacja laserowa pod pachami jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na osiągnięcie długotrwałej redukcji owłosienia. Gdy zatem celem jest skuteczne pozbycie się włosków pod pachami, skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn.

Materiał zewnętrzny

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak dbać o cerę

Jak dbać o cerę?

10 kwietnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o cerę