Tutaj jesteś

Jak dbać o cerę?

10 kwietnia 2021 Lifestyle jak dbać o cerę


Piękny wygląd skóry i cery to coś, co chciałaby osiągnąć każda kobieta i niejeden mężczyzna. Niestety chęci te często pozostają jedynie w sferze marzeń, ponieważ mało kto wie, jak dbać o cerę w odpowiedni sposób. Jakimi zatem regułami i metodami trzeba się kierować podczas takiego pielęgnowania swojej skóry?

Określenie rodzaju skóry

Jeśli chce się skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie zadbać o własną cerę, przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju się ją posiada. Jak się bowiem okazuje, ludzie mogą mieć kilka rodzajów cery, które zupełnie inaczej zachowują się przy poszczególnych metodach pielęgnacji.
Do najbardziej charakterystycznych rodzajów skóry zaliczyć można:

– cerę trądzikową, która jest podatna na powstawanie zmian trądzikowych,

– cerę wrażliwą – wykazuje się ona dużą wrażliwością na czynniki zewnętrzne, a nawet na stosowane kosmetyki,

– cerę suchą – jest to cera, która cechuje się nadmierną suchością, rogowaceniem naskórka, a także wymaga naprawdę dużego nawilżania,

– cera mieszana -jest to cera, która wykazuje odpowiednie natłuszczenie jedynie na losowych fragmentach.

Odpowiednie oczyszczanie

Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju cerę się posiada, kluczowe podczas chęci odpowiedniego o nią zadbania, jest właściwe jej oczyszczenie. Proces ten powinien być przeprowadzany dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Polegać on powinien na pozbywaniu się wszelkich zanieczyszczeń ze skóry twarzy. Rankiem jest to nadmiar sebum, a wieczorem resztki makijażu i różnego rodzaju pyły i kurz. Najlepiej takie oczyszczenie wykonywać przy pomocy specjalnego kremu oczyszczającego.

Nawilżenie skóry

Kolejną czynnością, o której trzeba bardzo mocno pamiętać, szczególnie w przypadku posiadania skóry mieszanej lub też suchej, jest odpowiednie jej nawilżanie. Najlepsze do tego zadania będą specjalne nawilżające kremy, których siła powinna być dobrana po pierwsze do rodzaju cery, a po drugie do pory roku. W lecie podczas wysokiej temperatury oraz silnego nasłonecznienia skóra potrzebować będzie znacznie lepszego i efektywniejszego nawilżenia.

Regeneracja skóry

W wyniku codziennej aktywności, lecz również przeprowadzanych różnego rodzaju zabiegów na skórze, cera z biegiem czasu może się niszczyć. Kluczowe zatem jest to, aby ją odpowiednio regenerować. Świetnie w tym celu sprawdzają się różnego rodzaju peelingi, które dostarczają do skóry wartości odżywczych oraz przyspieszają jej regenerowanie się. Taki peeling można wykonać samodzielnie w domu, lub też udać się do profesjonalisty, który przy zastosowaniu najnowocześniejszych kosmetyków zadba odpowiedni o naszą cerę.

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych