aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

pielęgnacja brody
Lifestyle

Kosmetyki do pielęgnacji brody – co powinien mieć każdy brodacz?

Chcesz zostać pełnoprawnym brodaczem? Jeśli tak, to nie możesz zapomnieć o właściwej pielęgnacji zarostu. W tym celu możesz skorzystać z szerokiej palety kosmetyków do pielęgnacji brody. Które z nich warto wybrać? W jaki sposób należy je stosować?

Olejek do brody — co wybrać?

Zacznijmy od podstaw, czyli olejku do brody. Wybierz produkt, który od razu się wchłania. Pewnie wiesz, że olejki stosowane jeszcze kilkanaście lat temu „lubiły” brudzić ubrania. Nowoczesne preparaty pielęgnacyjne nie pozostawiają po sobie nieestetycznych resztek.

Nie zapominaj również, że najlepsze kosmetyki do pielęgnacji brody to te, które powstają wyłącznie z naturalnych składników. Mowa tu przede wszystkim o olejkach:

  • arganowych,

  • z pestek winogron,

  • jojoba,

  • kokosowych.

Olejki te są źródłem wielu ważnych dla zdrowia substancji aktywnych, które pobudzają wzrost włosa, odżywiają go i wzmacniają skórę. Stosując olejki, pamiętaj o regularności. Dzięki temu stosowanie olejków przyniesie szybkie i pożądane efekty.

Balsamy do brody — co i jak warto stosować?

Czy wiesz, że kosmetyki do pielęgnacji brody to także różnego rodzaju balsamy? To preparaty wyróżniające się bardzo bogatym składem i co najważniejsze – ciekawym zapachem. Poza tym niektóre balsamy mają właściwości modelujące, co oznacza, że z ich pomocą można samodzielnie układać stylizację.

Na jakie produkty warto postawić? Najlepsze balsamy to te, które składają się m.in. z wosku pszczelego lub roślinnego (kandelila). Bardzo ważnym składnikiem kosmetyku jest też odżywiające i pielęgnujące masło shea, które łagodzi stany zapalne. Podczas stosowania balsamów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, produkt należy nakładać niewielkimi porcjami. W razie potrzeby można dodać kolejną, niewielką porcję balsamu. Po drugie, balsam należy wcześniej rozrobić w rękach. Rozgrzany preparat jest znacznie łatwiejszy w stosowaniu.

I na koniec… odżywka

Odżywki to bardzo ważne kosmetyki do pielęgnacji brody, które – jak sama nazwa wskazuje – odżywiają włosy, skórę i sprawiają, że te pierwsze rosną znacznie szybciej. Stosowanie tych preparatów jest bardzo proste. Wystarczy tuż po umyciu wetrzeć je w brodę. Skład odżywek powinien być dopasowany do realnych potrzeb użytkownika. Innych produktów używamy wówczas, gdy broda jest przetłuszczona, a innych – gdy ma tendencje do silnego przesuszania. Odżywkę możesz łączyć z innymi preparatami do pielęgnacji zarostu. Ważne, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty ich stosowania.

Reasumując, lepiej mieć przy sobie sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji brody, niż mnóstwo preparatów, z których i tak nie będziesz korzystać. Niektóre produkty warto wcześniej przetestować, aby uzyskać jak najlepsze efekty odżywienia i pielęgnacji.

Materiał zewnętrzny