Tutaj jesteś

Krem na piegi – jak wybrać ten najlepszy?

2 lipca 2023 Uroda krem na piegi


Piegi są niewielkimi przebarwieniami skórnymi będącymi efektem uwarunkowań genetycznych oraz ekspozycji cery na promieniowanie słoneczne. Największą tendencją do ich powstawania charakteryzują się osoby mające bardzo jasną karnację. Co istotne niemowlęta oraz małe dzieci nie mają piegów – najczęściej pojawiają się one po raz pierwszy po 3 roku życia i często, ale też nie zawsze, samoistnie znikają w dorosłym wieku. Jeszcze kilkanaście lat wstecz piegi były defektem estetycznym, natomiast obecnie postrzega się je często jako atut. Jednakże część osób nadal ich nie lubi i próbuje się ich pozbyć. Jak można to zrobić, stosując krem na piegi? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Krem na piegi oraz przebarwienia – skuteczny czyli jaki?

Większość spośród kosmetyków o działaniu wybielającym, można bez przeszkód nazwać kremami na piegi. Nie tylko te mające w składzie hydrochinon i arbutynę, ale także zwykłe kremy z dodatkiem cytryny i ogórka. Natomiast na opakowaniach takich kremów nierzadko brak jest napisu ,,na piegi.

Zdecydowanie częściej możemy natrafić na opis: ,,krem na przebarwienia (w tym również na piegi) – taka praktyka jest wynikiem specyficznych potrzeb konsumentów oraz badania rynku. Zatem przewrotnie nie tylko kosmetyki nazywane koncentratem wybielającym będą działały na piegi i nawet najtańsze kosmetyki mogą się okazać niezwykle skuteczne w walce z przebarwieniami.

Kremy o działaniu wybielającym

Czasami nawet samo używanie filtrów i unikanie promieni słonecznych może ochronić nas przed powstaniem na skórze nieestetycznych przebarwień. W takim przypadku dobrze będzie sięgnąć o najlepszej jakości kremy wybielające floslek. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, żeby kremy te miały w swoim składzie witaminę C. Jej obecność w kosmetyku przeznaczonym do redukowania piegów na poziomie przynajmniej 10% zagwarantuje odpowiednie pozbywanie się przebarwień.

Następnymi istotnymi substancjami są kwas glikolowy oraz kwas salicylowy. Stężenie tego drugiego powinno wynosić ok. 0,2%, pierwszego zaś minimum 10%. Krem floslek stanowiący połączenie wszystkich wymienionych substancji stanowi idealny wybór i pozwoli na skuteczne pozbywanie się wszelkich przebarwień powstałych na powierzchni naszej skóry.

Kremy wybielające oferowane przez renomowane firmy kosmetyczne pozwolą na pozbycie się wszelkiego typu przebarwień na skórze w bardzo wygodny sposób. W krótkim czasie możliwe staje się przywrócenie skórze blasku i świetnego wyglądu.

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

stosowanie odżywki