aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

makijaż permanentny
Lifestyle Uroda

Makijaż permanentny – wszystko co warto o nim wiedzieć

Współczesne kobiety uwielbiają korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej i kosmetologii. To zupełnie zrozumiałe. Dzięki tym dziedzinom wiedzy mogą nie tylko lepiej dbać o swoją urodę, ale też oszczędzić sporo czasu na co dzień. Pozwala na to na przykład makijaż permanentny. Kobiety chętnie się na niego decydują. Popularny jest między innymi makijaż permanentny brwi, a także kreski na górnej powiece.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to po prostu makijaż na stałe. Wykonuje się go w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie wprowadzają barwniki pod skórę, zaznaczając w ten sposób na przykład linię rzęs, brwi lub ust. Na ostateczny efekt trzeba trochę poczekać. Tuż po zabiegu makijaż jest mocny i zbyt przerysowany. Wystarczy jednak tydzień lub dwa, aby doszło do naturalnych zjawisk związanych z rogowaceniem naskórka. Wtedy to makijaż blednie. Czasem trzeba dokonać pewnych poprawek, tak by kreski prezentowały się nienagannie. Zwykle po dwóch wizytach u kosmetyczki osiąga się efekt finalny.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Co skłania kobiety do tego, że decydują się na taki makijaż? Zwykle dzięki niemu mogą zaoszczędzić sporo czasu podczas codziennego przygotowywania się do wyjścia z domu. Nie muszą rysować kresek, podkreślać brwi, używać konturówki. Makijaż na stałe świetnie sprawdza się również w przypadku kobiet, które generalnie w ogóle nie noszą klasycznego makijażu. Kreski podkreślają urodę, ale jednocześnie wyglądają bardzo subtelnie. Rysy twarzy nabierają wyrazistości, oczy lub usta stają się bardziej widoczne.

O czym trzeba pamiętać przed wykonaniem makijażu?

Chociaż benefitów z makijażu permanentnego nie brakuje, nie wszystkie kobiety są zadowolone. Dlaczego? Ponieważ czasami coś nie wyjdzie tak, jakby pragnęły. Oczywiście makijaż można usunąć, na przykład podczas zabiegów przy użyciu lasera. Nie da się jednak ukryć, że to czasochłonne oraz drogie rozwiązanie. Warto zatem decydować się na makijaż tylko i wyłącznie w profesjonalnych miejscach, które są polecane przez inne klientki. Lepiej poświęcić więcej czasu na rozeznanie wśród okolicznych gabinetów, aby wybrać dobrze. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny bardzo długo się trzyma, nie blaknie. Po pewnym czasie kolor kresek może ulec delikatnej zmianie, jednak nie powinno być tak, że barwnik wypłucze się na przykład do koloru czerwonego czy bordowego. Jeżeli tak się stanie może to oznaczać, że gabinet kosmetyczny korzystał ze słabej jakości produktów.