aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Lifestyle Uroda

Na czym polega wieloetapowe oczyszczanie twarzy?

Właściwe oczyszczanie skóry twarzy ma bardzo duże znaczenie, ponieważ pozwala na usunięcie zalegających na niej zanieczyszczeń i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Aby skutecznie pozbyć się makijażu, brudu i sebum, warto wykonać wieloetapowe oczyszczanie twarzy.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy – co to jest?

Chociaż oczyszczanie skóry twarzy może wydawać się bardzo proste, w rzeczywistości nie każdy robi to dobrze. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i techniki oczyszczania może nadmiernie przesuszyć cerę i spowodować jej ściągnięcie, łuszczenie się, a w konsekwencji nadmierne przetłuszczanie, a nawet przyspieszone starzenie.

Aby skutecznie oczyszczać skórę, warto prowadzić wieloetapowe oczyszczanie twarzy. To metoda, która polega na wykonaniu kilku następujących po sobie etapów na bazie różnych kosmetyków. W efekcie skóra jest idealnie czysta, ale niepodrażniona, a także jest przygotowana na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kiedy stosować wieloetapowe oczyszczanie twarzy?

Najlepiej prowadzić je każdego dnia, szczególnie wieczorem, gdy z twarzy zmywa się kosmetyki do makijażu.

Kosmetyki do wieloetapowego oczyszczania skóry twarzy

Aby przeprowadzić wieloetapowe oczyszczanie twarzy, konieczne jest zastosowanie kilku kosmetyków oczyszczających.

Do wykonania wieloetapowego oczyszczania skóry stosuje się kosmetyki jak:
– olejki
– płyny micelarne
– żele
– emulsje
– pianki
– mleczka
– peelingi
– toniki

Oczywiście, wieloetapowe oczyszczanie twarzy nie wymaga posiadania wszystkich z tych kosmetyków. Należy dobrać kosmetyki do demakijażu, oczyszczania skóry, jej złuszczania i tonizowania. Najlepiej, aby były one dostosowane do typu cery, na przykład tłustej, mieszanej czy suchej, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy – krok po kroku

1. Demakijaż
Pierwszym krokiem jest usunięcie makijażu z twarzy. Do tego celu bardzo dobrze nadają się olejki, które rozpuszczają nawet wodoodporny makijaż, a także zmywają sebum i brud ze skóry. Druga opcja to płyn micelarny.

2. Oczyszczanie
Po usunięciu makijażu przechodzi się do kolejnego etapu, czyli umycia – oczyszczenia twarzy. Można zastosować żel, emulsję czy piankę. Dodatkowo można wykorzystać gąbeczkę lub szczoteczkę do oczyszczania.

3. Peeling
Wywodząca się z Japonii technika wieloetapowego oczyszczania skóry zaleca wykonanie peelingu każdego dnia, lecz najlepiej prowadzić go 1-2 razy na tydzień, by nie podrażnić skóry. Można zastosować peeling chemiczny, mechaniczny, enzymatyczny.

4. Tonizowanie
Ostatni etap polega na stonizowaniu skóry. Najlepiej wybrać tonik bez alkoholu, który przywraca naturalne pH skóry i przygotowuje ją do nałożenia kremu lub serum.