aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

serum do twarzy
Kosmetyki Lifestyle

Serum do twarzy – co to jest, jakie wybrać i jak je stosować?

Serum to kosmetyk, który warto mieć w swojej łazience i stosować go systematycznie. Czym dokładnie jest serum kosmetyczne? Jak dopasować to najlepsze do swojej cery? Kiedy i jak je nakładać? Sprawdź odpowiedzi na popularne pytania dotyczące serum do twarzy.

Czym jest serum do pielęgnacji twarzy?

Kosmetyk jak serum do twarzy jest rodzajem skoncentrowanego preparatu, który zawiera zróżnicowane składniki aktywne. Najczęściej ma płynną albo oleistą konsystencję. Już niewielka ilość pozwala na zaopatrzenie skóry w szereg ważnych dla niej substancji.

Serum może być używane zamiast kremu do twarzy lub wspólnie z nim w zależności od swojej konsystencji i indywidualnych potrzeb cery.

Kosmetyk jak serum do twarzy może być stosowany do każdego typu cery po jego odpowiednim doborze. Nadaje się zarówno do cery młodszej, jak i dojrzałej, dlatego nie ma przeciwwskazań wiekowych do jego stosowania.

Serum do twarzy – jakie wybrać dla siebie?

Na półkach drogerii można znaleźć różne rodzaje serum do twarzy, które przeznaczone są wielu typów cery.

Wybrane rodzaje serum do twarzy:
– Serum nawilżające – zawiera składniki intensywnie nawilżające skórę, na przykład kwas hialuronowy, D-panthenol, alantoinę. Polecane do każdego typu cery.
– Serum z retinolem – retinol to forma witaminy A, która pielęgnuje skórę, zmniejszając oznaki starzenia jak zmarszczki, wiotkość skóry. Pomaga też w walce z trądzikiem.
– Serum przeciwzmarszczkowe – poza retinolem może zawierać koenzym Q10, peptydy, roślinne komórki macierzyste, substancje nawilżające.
– Serum z witaminą C – witamina ta ma właściwości odmładzające i rozjaśniające przebarwienia, dlatego pomaga w ogólnej poprawie wyglądu cery.
– Serum z kwasami – zawiera różne rodzaje kwasów (glikolowy, salicylowy, mlekowy itp.), które delikatnie złuszczają skórę i zmniejszają jej niedoskonałości.
– Serum normalizujące – przeznaczone do cery tłustej, trądzikowej, pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych.

Jak stosować serum do twarzy?

Kosmetyk jak serum powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu.

Serum może być używane codziennie lub 2-3 razy w tygodniu w zależności od indywidualnych potrzeb. Serum z retinolem i kwasami warto stosować co kilka dni, ponieważ jego częste używanie może spowodować podrażnienie skóry.

Kosmetyk można stosować samodzielnie zamiast kremu lub z kremem – pod krem lub można zmieszać je z tym kosmetykiem. Nakładanie serum do twarzy razem z kremem zalecane jest dla cery suchej.

Przy stosowaniu serum do twarzy z kwasami należy także pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV przez używanie kosmetyków z filtrami SPF 50.