Tutaj jesteś

Skaner wewnątrzustny, czym jest i dlaczego go potrzebujesz?

27 października 2022 Lifestyle Skaner wewnątrzustny


Pandemia Covid-19 przyspieszyła rozwój technologii w każdej możliwej dziedzinie. Jednak to głównie medycyna — za sprawą informatyki — zaliczyła spotęgowany rozwój technologiczny. Skaner wewnątrzustny, to idealny przykład rozwoju stomatologii cyfrowej. Urządzenie to jest rewolucją na skalę światową, dzięki skanerowi możemy dokładny obraz jamy ustnej w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Co jeszcze potrafi skaner wewnątrzustny? Zapraszam do niniejszego artykułu.

Skaner wewnątrzustny to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii cyfrowej. Urządzenie to jest niezwykle przydatne wszystkim dentystom i pedodontom, w celu uzyskania wyraźnego obrazu 3D jamy ustnej, w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Czytnik pobiera dokładny wycisk, bez naruszania komfortu pacjenta. Dotychczasowe masy wyciskowe ulegają wyparciu, przez nowoczesne skanery wewnątrzustne. Pacjenci cierpiący na silne odruchy wymiotne, mogą zapomnieć o traumatycznych przeżyciach, ponieważ urządzenie w 100 proc., niweluje nudności i nieprzyjemny posmak.

Jak działa skaner wewnątrzustny?

Rozwój w dziedzinie stomatologii cyfrowej, to nieustanny proces nauki. Studia medyczne nie gwarantują stałej i niezmiennej wiedzy, ponieważ progresja technologii jest nieskończona, gdyż co roku demonstrowane są nowe rozwiązania w dziedzinie medycyny. Jednak skaner wewnątrzustny to niezwykle intuicyjne i prostolinijne urządzenie, zatem szkolenie z technologii CAM/CAD potrwa jedynie kilkanaście minut. Najważniejszym elementem, który należy wypracować, jest umiejętne trzymanie oraz poruszanie skanerem tak, żeby obraz był jak najdokładniejszy. Urządzenie jednak samoczynnie podpowiada, które miejsca jamy ustnej nie zostały dokładnie zilustrowane. 

Najważniejsze zalety skanera

Skaner wewnątrzustny posiada mnóstwo zalet i funkcji, które doceniają stomatologowie z całej Polski. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że urządzenie pozwala na zaprojektowanie uśmiechu, wedle własnych upodobań. Proces ten daje możliwość stworzenia wirtualnego uśmiechu, poprzez przesunięcie zębów i ułożenie ich wedle indywidualnych potrzeb pacjenta — wszystko odbywa się w wirtualnym systemie. Następnie stomatolog rozpoczyna proces zmiany kształtu zęba DSD — Digital Smile Design. Skaner wewnętrzny posiada całą paletę dodatkowych zalet m.in.:

  • Możliwość stosowania urządzenia u dzieci.
  • Niesamowity komfort dla pacjentów — w szczególności u osób cierpiących na silne odruchy wymiotne. 
  • Idealna precyzja pobieranego wycisku.
  • Dbałość o ekologię — redukcja silikonowych potrzebnych do wykonania tradycyjnego wycisku.

Skanery wewnątrzustne, takie jak https://cereclab.pl/wynajmij-skaner-wewnatrzustny, posiada już ponad 20 proc., gabinetów stomatologicznych, a niespełna rok temu jedynie 5 proc. Statystyki twardo udowadniają, że skaner wewnątrz ustny to przyszłość polskiej stomatologii.

 

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych