Tutaj jesteś

Swędzące ślady na ciele? To mogą być pluskwy.

23 października 2023 Lifestyle swędzące ślady na ciele

Swędzące ślady na ciele? To mogą być pluskwy.

Jeśli co jakiś czas znajdujesz na swoim ciele swędzące ślady, mogą być to ślady po ukąszeniu pluskwy. Nie każdy wie, jak wyglądają pluskwy domowe a niestety pojawiają się one w coraz większej ilości mieszkań. Po ukąszeniu przez pluskwę na ciele pojawiają się zazwyczaj zaczerwienione, swędzące plamki. Zwykle ukąszeń jest wiele i układają się one w linii lub w charakterystycznych grupach. Pojawiają się po nocy, ponieważ to w tym czasie pluskwy żerują.

Pluskwa domowa — jak zaradzić na ugryzienie pluskwy?

Pluskwy mogą wystąpić praktycznie wszędzie. W domach i mieszkaniach kryją się szczególnie w łóżkach i jego okolicach, za listwami czy ramami obrazów oraz w innych zakamarkach. Skutki ukąszenia i bytowania pluskiew w domu, to nie tylko nieprzyjemne swędzenie, ale także dyskomfort psychiczny, nieprzyjemny i zaburzony sen, stres. Dlatego, chociaż pluskwy nie przenoszą chorób tak jak np. karaluchy, warto pozbyć się ich jak najszybciej. Należy przy tym pamiętać, że zwalczanie pluskiew domowymi sposobami jest nieskuteczne, a jedynie odwleka pozbycie sie problemu. Jak zatem podejść do zwalczania pluskiew?

Pluskwy domowe? Skuteczny sposób to wymrażanie Cryonite

Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się tych niechcianych szkodników jest zwalczanie pluskiew metodą Cryonite — ekologiczna dezynsekcja bez chemii. Do zabiegu używany jest mroźny dwutlenek węgla, który niszczy zarówno jaja, jak i dorosłe osobniki. Co więcej, często wystarczy tylko jeden zabieg, aby pozbyć się pluskiew. Cryonite może stanowić alternatywę lub dodatek do zabiegów chemicznych. W tym drugim przypadku stosowany jest w ramach tzw. metody IPM, która jest najbardziej rekomendorwanym zabiegiem na pluskwy przez specjalistów. W ramach IPM wykonywane jest wymrażanie Cryonite w połączeniu z opryskiem lub zamgławianiem ULV. Podwójna moc zabiegu podczas jednej wizyty przynosi rewelacyjne efekty.

Do zabiegów dezynsekcji (każdą metodą) należy się przygotować. Spełnienie zaleceń dotyczących przygotowania ma realny wpływ na skuteczność zabiegu. Po przeprowadzonej dezynsekcji warto wdrożyć także zalecenia technika dotyczące zabezpieczenia mieszkania na przyszłość, tak by jak najlepiej zapobiec nawrotowi problemu. 

Materiał zewnętrzny

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych