aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

obuwie dla dzieci
Lifestyle

Weestep – po czym poznać odpowiednie obuwie dla dzieci?

Właściwie wykonane obuwie dla dzieci jest bardzo ważne, ponieważ musi utrzymywać nogę dziecka w odpowiedniej pozycji. Dobre buty dla dziecka będą spełniać swoją funkcję jedynie wtedy, kiedy będą dopasowane pod względem wysokości, szerokości i długości. Marka Weestep specjalizująca się w produkcji obuwia dziecięcego spełnia wszystkie standardy, buty są wygodne, praktyczne i przede wszystkim zdrowe dla stóp dziecka.

Obuwie dla dzieci – czym się powinno charakteryzować?

Buty Weestep dla dzieci muszą uwzględniają charakterystyczne cechy stóp dziecka. Nie należy patrzeć na nie jak na miniatury stóp osoby dorosłej. Przede wszystkim stopy dzieci są szersze w palcach i węższe w pięcie, ścięgna i więzadła są bardziej giętkie dzięki dużej zawartości kolagenu. Stawy dzieci są bardziej ruchome, dlatego częściej może dochodzić do ich urazów. Kości stopy dziecka są zbudowane z tkanki chrzęstnej, która twardnieje dopiero w dalszym etapie dojrzewania. Projektanci marki Weestep wytwarzają obuwie dostosowane do specyficznej budowy stopy dziecka, uwzględniają stosunek jej szerokości do wysokości buta. Dokonując wyboru butów dla dziecka, trzeba skupić uwagę na:

– rodzaju materiału, z jakiego buty są wykonane, najlepiej, jeśli są to naturalne surowce,

– obuwie powinno być lekkie,

– buty powinny być łatwe do założenia, dopasowane do szerokości i wysokości stopy,

– podeszwa musi być antypoślizgowa i elastyczna.

Elastyczność stopy można sprawdzić, kiedy dziecko ukucnie na piętach, jeśli zgina się swobodnie, to znaczy, że jest odpowiednia.

Jak mierzyć obuwie dla dzieci?

Obuwie dla dziecka nie powinno być ani za małe, ani za duże. Po założeniu butów Weestep należy jedną ręką przytrzymać stopę dziecka w śródstopiu i nacisnąć kciukiem czubek butów. Jeśli długość jest właściwa, pusta przestrzeń nie powinna być wyczuwalna, a palce mogą się swobodnie poruszać. Należy również włożyć palec między wewnętrzną stronę buta, a piętę, powinien on wchodzić swobodnie. Trzeba pamiętać, aby nie kupować za dużych butów dla małych dzieci, może to wpływać na technikę chodzenia, poza tym dziecko może się potykać.

Buty Weestep mają podeszwę ukształtowaną w kształcie litery „S”, przebiega ona poprzecznie pod śródstopiem. Buty tej marki są szyte na specjalnych anatomicznych kopytach, taka konstrukcja obuwia dziecięcego zapobiega powstawaniu płaskostopia, nie dopuszcza również do przegrzewania się stopy i powstawania odcisków lub otarć. Wszystkie modele są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia komfort chodzenia.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.