aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

jonoforeza w domu
Lifestyle Zdrowie

Jak wygląda jonoforeza w domu?

Coraz więcej osób regularnie decyduje się na wizyty w gabinetach kosmetycznych. Ilość oferowanych tam zabiegów pielęgnacyjnych jest tak duża, że czasami nie wiadomo z którego najlepiej jest skorzystać. Jednakże poszerza się także wybór zabiegów, jakie można wykonywać w zaciszu swojego własnego domu. Wśród tych, które stały się ostatnio bardzo popularne na pewno jest jonoforeza w domu.

Czym jest jonoforeza?

Wygląd skóry, a także kondycja stawów, często zależą od wielu czynników, nad którymi nie można panować na co dzień. I choć dobra dieta i aktywność fizyczna zawsze pomagają, niekiedy nie są one wystarczające. Dlatego też warto korzystać z takich zabiegów jak jonoforeza w domu. Jak jej nazwa sugeruje, zabieg ten opiera się na wykorzystaniu jonów. Jest to możliwe poprzez użycie prądu galwanicznego, który jest aplikowany za pomocą specjalnego sprzętu. Prąd ma niezwykłe działanie na skórę człowieka. Między innymi prowadzi do znacznej poprawy krążenia i tym samym dotlenienia, co z kolei bezpośrednio przekłada się na poprawę wyglądu całej skóry. Oprócz tego jonoforeza jest świetną metodą dla każdego, kto zmaga się z obolałymi stawami. Pomaga bowiem zredukować stany zapalne, a w wielu przypadkach pozbywa się ich całkowicie. Jest to zatem zabieg, którym na pewno warto zainteresować się nieco bliżej.

Jonoforeza w domu dla każdego

Przez długi czas jonoforeza dostępna była tylko w gabinetach kosmetycznych, gdzie istniał odpowiedni sprzęt do wykonywania tego zabiegu. Jednakże na chwilę obecną jonoforeza w domu jest jak najbardziej możliwa, choć wymaga to pewnego przygotowania. Podstawowym wymogiem jest zdobycie dobrego aparatu do jonoforezy. Są to małe urządzenia, które zakupić można w wielu miejscach. Jako że służą one do użycia przez osoby niedoświadczone, nasilenie prądu jaki używają takie domowe aparaty do jonoforezy jest znacznie mniejsze niż to, czego można oczekiwać przy zabiegach profesjonalnych. Oznacza to zatem nieco słabsze efekty. Jednakże w wielu przypadkach jonoforeza w domu jest zabiegiem, którego skuteczność w pełni wystarcza do tego, aby pozbyć się wielu drobnych problemów z cerą lub stawami. Potrafi przynieść dużo ulgi dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami medycznymi. Zatem posiadanie aparatu do jonoforezy w domu na pewno stanowi dobry pomysł w wielu przypadkach. I choć zakup takiego aparatu jest związane z pewnym wydatkiem, nikt kto zdecydował się na jonoforezę w domu nie pożałował swojej inwestycji w ten zabieg.