Tutaj jesteś

Najlepszy krem na rozstępy

30 marca 2021 Lifestyle krem na rozstępy


Każdy cierpi z powodu niedoskonałości, które pomimo że nie są groźne dla zdrowia, negatywnie wpływają na samopoczucie we własnym ciele. Wśród tego typu powszechnych defektów kosmetycznych na pewno są rozstępy, które na swoim ciele znajduje zdecydowana większość kobiet, jak i mężczyzn.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to zmiany w ciągłości włókien kolagenowych, które ujawniają się początkowo jako różowe prążki na skórze. Nie wpływają w żadnym stopniu na zdrowie danej osoby, jednakże jeżeli występują w licznych miejscach, to mogę prezentować się mało estetycznie. Odczuwalne jest to zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy panuje prawdziwa pogoń za idealnym ciałem. Rozstępy są wynikiem gwałtownego rozciągania skóry na wybranych obszarach ciała. Dotyczy to najczęściej bioder, pośladków, ud, jak i brzucha. U kobiet rozstępy często pojawiają się także na piersiach. Wszystko to może być wynikiem zarówno nagłej zmiany wagi czy też zmian hormonalnych. W bardzo wielu przypadkach rozstępy pojawiają się podczas dojrzewania, a także są niezwykle powszechne wśród kobiet w ciąży. Hormony mają bowiem negatywny wpływ na elastyczność skóry i z tego też powodu sprzyjają pojawianiu się wielu niedoskonałości. Na szczęście z rozstępami można walczyć, a w wielu przypadkach nawet i wygrać. Wystarczy dobrać odpowiedni krem na rozstępy.

Jak wybrać najlepszy krem na rozstępy?

Jako że rozstępy są tak powszechnym zjawiskiem, nie brakuje chętnych do jego rozwiązania. Dlatego też krem na rozstępy można znaleźć na półkach w każdej drogerii, choć jego ogólny skład i działanie może być nieco inne. Zazwyczaj opierają się one jednak na wzmacnianiu włókien kolagenowych, a także na wyrównywaniu kolorytu skóry. Rozstępy na wczesnym etapie rozwoju to różowe prążki, które ostatecznie stają się bardzo blade. Im wcześniej jednak zacznie się stosować dobry krem na rozstępy, tym więcej rozstępów można uniknąć. Jako że ich pojawienie się i dalszy rozwój mogą przebiegać bardzo szybko w ciąży, większość olejków i kremów na walkę z rozstępami dedykowana jest dla kobiet ciężarnych. Są one bowiem bardzo narażone na rozstępy w obrębie brzucha, gdzie skóra z oczywistych względów musi się mocno rozciągnąć w krótkim czasie. Dobry krem na rozstęp uchroni przed ich pojawieniem się, a także zredukuje już istniejące niedoskonałości. Jego cena wcale nie musi być wysoka, zatem przede wszystkim warto jest sprawdzić skład przed zrobieniem zakupów. Po starannym przejrzeniu oferty w powszechnie dostępnych drogeriach każdy na pewno znajdzie swój własny krem na rozstępy.

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych