Tutaj jesteś

Zaskórniki zamknięte: jak wyglądają i jak je zlikwidować?

19 kwietnia 2021 Lifestyle zaskórniki zamknięte


Zaskórniki dzieli się na dwa typy – otwarte i zamknięte. Te drugie są dla wielu osób niemałym problemem, ponieważ są nie tylko nieestetyczne, ale również trudne w usuwaniu. Jak rozpoznać zaskórniki zamknięte? W jaki sposób można się ich pozbyć?

Jak wyglądają zaskórniki zamknięte?

Z zaskórnikami najczęściej mają do czynienia osoby z nadmiernie przetłuszczającą się skórą i trądzikiem. Do ich powstania dochodzi na skutek nadmiernego wydzielania łoju, który zmieszany z zanieczyszczeniami i złuszczonym naskórkiem gromadzi się w gruczołach łojowych skóry.

Zaskórniki otwarte mają postać wągrów – ciemnych plamek widocznych na skórze. Najczęściej można zauważyć je na nosie. Z kolei zaskórniki zamknięte mają formę wypukłych, jasnych grudek, które widoczne są na skórze zwłaszcza po jej naciągnięciu.

Zaskórniki zamknięte – przyczyny

Do powstawania zaskórników zamkniętych dochodzi wtedy, gdy zablokowany gruczoł łojowy nie ma ujścia na zewnątrz, dlatego powoduje powstanie wypukłej grudki. Takie zmiany położone są głębiej niż zaskórniki otwarte, dlatego też trudniej jest je usuwać. Nie nadają się również do wyciskania.

Zaskórniki zamknięte dotykają głównie nastolatków, ale także inne osoby z przetłuszczającą się, trądzikową cerą, na przykład dorosłych z zaburzeniami hormonalnymi. Mogą być one również konsekwencją źle dobranych kosmetyków.

Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych?

Jako że zaskórniki zamknięte są położone głęboko w skórze, domowa pielęgnacja nie pozwala na pozbycie się ich w pełni. Aby skutecznie usunąć zaskórniki zamknięte, należy udać się do gabinetu kosmetycznego albo medycyny estetycznej. To właśnie tam, pod okiem specjalisty, można skutecznie zlikwidować te zmiany.

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej:
– mikrodermabrazja – intensywny peeling mechaniczny, który skutecznie oczyszcza skórę
– peelingi kwasowe – złuszczają naskórek, prowadzone w gabinecie pod okiem fachowca zapewniają najlepsze efekty
– zabiegi laserowe i ultradźwiękowe – dogłębnie odnawiają skórę i wspomagają jej wewnętrzną regenerację

Jednocześnie warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry, która zmniejszy widoczność zaskórników i będzie zapobiegać kolejnym zmianom.

Pielęgnacja skóry z zaskórnikami zamkniętymi:
– systematycznie przeprowadzaj demakijaż skóry i oczyszczaj ją za pomocą delikatnych środków jak mleczka, pianki, płyny micelarne, żele
– nawilżaj skórę za pomocą dopasowanych do jej typu kremów
– codziennie lub kilka razy w tygodniu zastosuj serum dla skóry tłustej, trądzikowej, by poprawić jej kondycję
– 1-2 razy w tygodniu wykonaj peeling skóry – mechaniczny, chemiczny lub enzymatyczny

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych