aptekapodsloncem.pl

Zdrowy styl życia

maść przeciwbólowa
Lifestyle Zdrowie

Jak dobrać odpowiednią maść przeciwbólową?

Odpowiednia maść pozwala w szybkim czasie pozbyć się problemów związanych np. z bólem czy opuchlizną, dlatego tak ważne jest odpowiednie jej dobranie.

Rodzaje maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych

Obecnie w aptekach mamy do wyboru kilka rodzajów maści, które powodują złagodzenie stanu bólowego. Do najbardziej popularnych należą takie, które w swoim składzie zawierają niesteroidowe leki przeciwzapalne jak np. ibuprofen. Tego rodzaju maści są dostępne w aptece bez recepty. Następną grupą są maści, które mają działanie chłodzące lub rozgrzewające, które również bez problemu jesteśmy w stanie nabyć. Ostatnia grupa maści dostępna jest na receptę, ponieważ zawiera wyższe dawki substancji, które działają znacznie silniej od tych dostępnych bez recepty.

Jak wybrać odpowiednią maść przeciwbólową?

Przede wszystkim ważne jest udzielenie informacji farmaceucie lub lekarzowi o tym, kto będzie stosował daną maść oraz wskazanie wszystkich syndromów bólowych, jakie występują u danej osoby. Te informacje pomogą w doborze odpowiedniej maści, która stosowana zgodnie z zaleceniami powinna przynieść szybką poprawę.

Jaka jest różnica pomiędzy tabletkami a maściami?

Częste spożywanie leków prowadzi do podrażnienia błony śluzowej żołądka, zwłaszcza gdy dana osoba bierze kilka różnych rodzajów leków. Niektóre osoby ze względu na posiadane choroby po prostu nie mogą przyjmować niektórych tabletek przeciwbólowych. W takich właśnie sytuacjach najlepiej jest wybrać maść zamiast stosować garść tabletek. Maść przeciwbólowa to także idealne rozwiązanie dla dzieci np. w przypadku stłuczeń czy bólu głowy lepiej jest zastosować maść, a dopiero kiedy nie przyniesie ona oczekiwanego rezultatu, można podać dziecku środek przeciwbólowy w postaci tabletek.

Jaka jest różnica pomiędzy tabletkami, a maściami?

Częste spożywanie leków prowadzi do podrażnienia błony śluzowej żołądka, zwłaszcza gdy dana osoba bierze kilka różnych rodzajów leków. Niektóre osoby ze względu na posiadane choroby po prostu nie mogą przyjmować niektórych tabletek przeciwbólowych. W takich właśnie sytuacjach najlepiej jest wybrać maść zamiast stosować garść tabletek.

Stosowanie maści przeciwbólowych jest bardziej bezpieczniejsze niż połykanie różnych rodzajów tabletek przeciwbólowych, które mogą oprócz podrażnienia żołądka prowadzić do interakcji z innymi lekami. Pamiętajmy, aby niezwłocznie zgłosić się do lekarza, gdy nasze dolegliwości bólowe utrzymują się dość długo pomimo stosowania środków przeciwbólowych.