Tutaj jesteś

Pielęgnacja twarzy po 40 – co warto wiedzieć?

15 kwietnia 2021 Lifestyle pielęgnacja twarzy po 40


Prawidłowo wypracowane rytuały pielęgnacyjne przynoszą wiele dobrego. Pozwalają na długo zachować urodę, piękno. Warto wiedzieć jednak o tym, że muszą się one zmieniać, być dopasowane do wieku. Totalnie inaczej pielęgnuje swoją twarz kobieta młoda, inaczej zaś dojrzała, na przykład po ukończeniu 40 roku życia. Należy sięgać po inne kosmetyki, w których substancje aktywne mają konkretne działanie na skórę.

Pielęgnacja twarzy po 40

Pielęgnacja twarzy kobiety po 40 roku życia powinna być wieloetapowa. Jest to ważne zarówno z rana, jak i wieczorem. Warto skupić się na prawidłowym oczyszczaniu skóry, nawilżaniu, a także odżywianiu. Kosmetyki nie powinny być przypadkowo wybrane z drogeryjnej półki. Lepiej stawiać na produkty sprawdzone, które są polecane również przez inne użytkowniczki. W tym wieku dobre geny już nie wystarczą. Na twarzy kobiety pojawiają się zmarszczki mimiczne. Jeżeli nie będzie się stosowało kosmetyków odbudowujących skórę, przeciwzmarszczkowych i odżywiających, w ciągu kilku kolejnych lat kondycja cery jeszcze bardziej się pogorszy.

Zabiegi u kosmetologa

Po 40 roku życia najwyższy czas na to, aby korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Skóra często wymaga dogłębnego złuszczania, co mogą zapewnić kwasy. Należy używać ich tylko i wyłącznie pod okiem kosmetologa. W tym wieku obserwuje się również coraz więcej przebarwień. Najbardziej efektywny sposób ich usuwania to po prostu laser. Jeżeli pragnie się poprawić gęstość skóry, warto również sięgnąć po sprawdzone metody, w tym laser. Połączenie dobrze dobranej pielęgnacji domowej oraz zabiegów wykonywanych przez kosmetologa przynajmniej kilka razy w roku pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

Suplementy i pielęgnacja skóry od środka

To, co świetnie działa na skórę kobiet w każdym wieku, jednak w przypadku pań dojrzałych ma naprawdę kluczowe znaczenie, to sen, wypijanie odpowiedniej ilości wody oraz suplementowanie diety. Najwyższa pora dobrać dla siebie dobre suplementy, które będą wspierały skórę od środka. Warto zerwać też z nałogami. Papierosy dramatycznie wpływają na kondycję skóry i sprawiają, że starzeje się ona znacznie szybciej. To, co jest mało widoczne w przypadku młodych kobiet, staje się prawdziwym problemem po 40 roku życia. Dojrzałe kobiety, które na długo chcą zachować młodą skórę, muszą działać na kilku frontach. Tylko wtedy mogą oczekiwać naprawdę dobrych rezultatów. Im szybciej zdadzą sobie z tego sprawę, tym lepiej. Grunt, to nie obudzić się z tą świadomością po pięćdziesiątce.

Szkolenie dla psychologów - czy warto wziąć w nich udział?

Redakcja aptekapodsloncem.pl

Redakcja "Apteka pod Słońcem" to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, kosmetyków, pielęgnacji, urody i zdrowia. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje i inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety kosmetyków ziołowych